Bruk-Bet Termalica Nieciecza kontra Puszcza Niepołomice. Te dwa kluby zagrają o awans do Ekstraklasy w finale baraży

i.pl

W pierwszym meczu baraży o Ekstraklasę Wisła Kraków na swoim stadionie mierzyła się z Puszczą Niepołomice. Pomimo fantastycznego dopingu "Biała Gwiazda" przegrała aż 1:4 i pożegnała się z marzeniami o najwyższym szczeblu rozgrywkowym w przyszłym sezonie. Druga para półfinalistów to Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Stal Rzeszów, czyli starcie trzeciej i szóstej ekipy Fortuna 1. Ligi.

Wynik tego meczu w 20. minucie otworzyły "Słonie". Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Wiktora Biedrzyckiego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Futbolówka przeleciała nad głowami wszystkich rywali - nawet golkipera.

Druga bramka padła 10 minut po przerwie. Adam Radwański dostał piłkę w polu karnym Stali Rzeszów, zagrał idealnie do Murisa Mesanovicia, który wpakował piłkę do pustej bramki. Bruk-Bet już wiedział, że jest o krok od wielkiego finału baraży.

Stal jednak nie złożyła broni i starała się atakować rywala. Tomasz Loska kilka razy został zmuszony do trudnej interwencji. Goście próbowali do ostatniej minuty meczu, ale nie udało im się wpakować piłki do siatki. To oznacza, że Bruk-Bet awansował do finału i zmierzy się Puszczą.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę 11 czerwca o godz. 18:00. Gospodarzem meczu będzie zespół, który zajął wyższe miejsce w fazie zasadniczej. W tym przypadku to Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słonie" zakończyły kampanię 2022/23 na 3. pozycji, natomiast Puszcza Niepołomice na 5.