Warta Poznań rozniosła Stal Mielec. Siedem goli w meczu PKO Ekstraklasy, hat-trick Adama Zrelaka

i.pl

Warcie przed meczem zrobiło się naprawdę gorąco. Spadła z czternastego na piętnaste miejsce - ostatnie bezpiecznie. Miała ledwie punkt przewagi nad szesnastą Koroną Kielce, którą w zeszłej kolejce pokonała 1:0.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wielkie strzelanie zaczęło się w 7 minucie i skończyło w 71. Już do przerwy padła większość bramek.

To Warta zaczęła i skończyła strzelanie. Prowadzenie dał jej najpierw Konrad Matuszewski po dograniu z lewej flanki. Debiutancką asystę zaliczył Mohamed Mezghrani. Radość trwała dziesięć minut, ponieważ błąd Jędrzeja Grobelnego na przedpolu wykorzystał Alvis Jaunzems.

Ten klub obejmie Szulczek? Z trenerem Warty rozmawiała także Cracovia

Stal grała przeciętnie, jednak przed przerwą zdążyła jeszcze raz odpowiedzieć. Na pięknego gola Adama Zrelaka odpowiedział Ilja Szkurin. Białorusin ma trzynaście trafień i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Warta od razu po zmianie stron odzyskała prowadzenie za sprawą Zrelaka. Potem podwyższył po wrzutce Dawid Szymonowicz, aż w końcu hat-tricka skompletował Zrelak.

Dzięki ósmej wygranej w sezonie Warta awansowała na trzynastą pozycję. Do dziewiątej Stali traci tylko cztery punkty.