Tak piłkarze i kibice z Ukrainy świętowali we Wrocławiu awans na Euro 2024

i.pl

Wtorkowy mecz był drugim świętem ukraińskiego futbolu we Wrocławiu w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. We wrześniu reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów mierzyła się na Tarczyński Arenie z Anglią w ramach eliminacji do Euro 2024. W spotkaniu, które oglądało na żywo ok. 40 tys. kibiców, padł remis 1:1.

Teraz domowy stadion Śląska Wrocław był areną finału baraży o miejsce w fazie grupowej mistrzostw Europy. Ukraina w półfinale pokonała Bośnię i Hercegowinę, a Islandia Izrael. Zdecydowanym faworytem do awansu byli Ukraińcy, ale to Islandczycy pierwsi zdobyli bramkę. W 30. minucie mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Albert Guðmundsson.

Po zmianie stron Ukraińcy odmienili losy meczu. Gole padły po błyskotliwych, indywidualnych akcjach dwóch skrzydłowych: Wiktora Cygankowa (54. minuta) i Mychajło Mudryka (84. minuta). Chwilę później podopieczni Serhija Rebrowa mogli świętować awans ze swoimi kibicami, którzy dominowali na trybunach stadionu. Spotkanie oglądało na żywo 29 310 widzów, z czego kibice z Islandii stanowili ok. jednego tysiąca.

– Jestem wdzięczny kibicom, że po straconej bramce wspierali nas, wierzyli w drużynę. To zwycięstwo jest również ich zasługą – powiedział selekcjoner reprezentacji Ukrainy Serhij Rebrow. Dzisiaj pewnie wszyscy będą nam gratulować, ale jutro musimy zacząć przygotowania i myśleć o Euro. Mamy dużo pracy, aby obserwować zawodników, oglądać mecze z udziałem naszych przeciwników – dodał.

Rywalami Ukrainy w grupie E Euro 2024 będą Belgia, Słowacja i Rumunia.