Nasza strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić wygodę przeglądania i istotna informacja. Przed dalszym korzystaniem z naszej witryny zgadzasz się i akceptujesz naszą Politykę plików cookie i prywatność.

Skany umów na WhatsAppie. UODO bezlitosne dla partnera giganta

telepolis.pl

Skany umów na WhatsAppie. UODO bezlitosne dla partnera giganta

Wysyłanie zdjęć umów z klientami przez popularny komunikator to fatalny pomysł. Przekonał się o tym partner biznesowy znanej spółki energetycznej.Prywatny smartfon pełen wrażliwych danychSprawa sięga 2021 roku. Trwała wtedy pandemia, a przedstawiciele handlowi działający na rzecz spółki Energa-Obrót odwiedzali klientów w domach. Proponowali im między innymi aneksy do umów w ramach sprzedaży door-to-door. Wszystko wyszło na jaw przez przypadek, gdy jeden z byłych handlowców zgłosił się bezpośrednio do firmy Energa-Obrót. Prosił o pomoc w odzyskaniu zaległych pieniędzy od swojego szefa.Podczas rozmowy pokazał swój prywatny telefon. Okazało się, że sprzedawcy używali aplikacji WhatsApp do komunikacji służbowej. Na smartfonie znajdowały się nie tylko polecenia od szefostwa. W grupowych konwersacjach przesyłano też zdjęcia i skany umów zawartych z klientami. Energa-Obrót od razu wszczęła wewnętrzne dochodzenie i w trybie pilnym zgłosiła naruszenie do prezesa UODO.

  • Najnowszy
Więcej wiadomości

Wiadomości za dnia

Dziś,
24 Czerwiec 2026

Wiadomości według tematów

Więcej wiadomości