Nasza strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić wygodę przeglądania i istotna informacja. Przed dalszym korzystaniem z naszej witryny zgadzasz się i akceptujesz naszą Politykę plików cookie i prywatność.

Rewolucja w warszawskich kranach. T-Mobile z umową na 100 milionów.

telepolis.pl

Rewolucja w warszawskich kranach. T-Mobile z umową na 100 milionów.

Wodociągi Warszawskie definitywnie żegnają się z tradycyjnymi odczytami liczników. Za sprawą nowej umowy z T-Mobile w stolicy powstanie nowoczesny system telemetryczny.Inkasenci przejdą do historiiT-Mobile Polska wygrał przetarg na stworzenie Systemu Zdalnego Odczytu Wodomierzy dla stołecznego MPWiK. Umowa zakłada budowę kompletnego rozwiązania niemal od zera. Magentowy operator dostarczy infrastrukturę IT, systemy wizualizacji danych oraz dedykowane aplikacje dla pracowników w terenie. Zajmie się również dostawą i wymianą samych wodomierzy na nowe, mechaniczne modele wyposażone w moduły telemetryczne. Na realizację wszystkich tych zadań telekom ma równe 36 miesięcy.W pierwszej kolejności nowoczesne urządzenia trafią do klientów instytucjonalnych w samej Warszawie oraz w sąsiednich gminach. Docelowo jednak Wodociągi Warszawskie chcą objąć tym systemem wszystkich swoich odbiorców, łącznie z klientami indywidualnymi. To oznacza całkowity koniec wizyt inkasentów w naszych domach i piwnicach. Dane o zużyciu polecą do centrali w pełni automatycznie.

  • Najnowszy
Więcej wiadomości

Wiadomości za dnia

Dziś,
26 Czerwiec 2026

Wiadomości według tematów

Więcej wiadomości