Nasza strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić wygodę przeglądania i istotna informacja. Przed dalszym korzystaniem z naszej witryny zgadzasz się i akceptujesz naszą Politykę plików cookie i prywatność.

Zbudowałem małą elektrownię i chłodzę napoje całkowicie za darmo

telepolis.pl

Zbudowałem małą elektrownię i chłodzę napoje całkowicie za darmo

Już dziś jest gorąco, a nadchodzący weekend będzie wręcz rekordowy w historii pomiarów. Należy więc spożywać dużo wody, najlepiej zimnej, nie wychodzić na słońce i siedzieć przy wentylatorze. A co jeśli nagle zabraknie prądu? Owszem PSE twierdzi, że ryzyko jest bardzo małe, ale nie zerowe. A ja wolę być przygotowany na wszystko.Oczywiście traktujcie tę deklarację z przymrużeniem oka. To, co zbudowałem to raczej forma zabawy. Bo tak: czerpię dużą radochę z zabawy fotowoltaiką. Dlatego też stworzyłem na balkonie małą elektrownię, która zasila lodówkę turystyczną zapewniającą mi zimne napoje w te gorące dni. Jednak w razie blackoutu równie dobrze mógłbym przerzucić najważniejsze / najdroższe rzeczy z lodówki domowej do tej turystycznej bez patrzenia, jak te się psują pod wpływem temperatury.Założenie projektu

  • Najnowszy
Więcej wiadomości

Wiadomości za dnia

Dziś,
26 Czerwiec 2026

Wiadomości według tematów

Więcej wiadomości