Zbudowałem małą elektrownię i chłodzę napoje całkowicie za darmo
Już dziś jest gorąco, a nadchodzący weekend będzie wręcz rekordowy w historii pomiarów. Należy więc spożywać dużo wody, najlepiej zimnej, nie wychodzić na słońce i siedzieć przy wentylatorze. A co jeśli nagle zabraknie prądu? Owszem PSE twierdzi, że ryzyko jest bardzo małe, ale nie zerowe. A ja wolę być przygotowany na wszystko.Oczywiście traktujcie tę deklarację z przymrużeniem oka. To, co zbudowałem to raczej forma zabawy. Bo tak: czerpię dużą radochę z zabawy fotowoltaiką. Dlatego też stworzyłem na balkonie małą elektrownię, która zasila lodówkę turystyczną zapewniającą mi zimne napoje w te gorące dni. Jednak w razie blackoutu równie dobrze mógłbym przerzucić najważniejsze / najdroższe rzeczy z lodówki domowej do tej turystycznej bez patrzenia, jak te się psują pod wpływem temperatury.Założenie projektu
- Najnowszy
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Czerwiec, 25
-
-
Wiadomości za dnia
26 Czerwiec 2026