Nasza strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić wygodę przeglądania i istotna informacja. Przed dalszym korzystaniem z naszej witryny zgadzasz się i akceptujesz naszą Politykę plików cookie i prywatność.

Orange wzmacnia sieć na wakacje. Tłumy na plaży nie zerwą połaczenia

telepolis.pl

Orange wzmacnia sieć na wakacje. Tłumy na plaży nie zerwą połaczenia

Sezon urlopowy rusza z kopyta. Polacy masowo wyjeżdżają nad morze i w góry, oczekując tam szybkiego dostępu do sieci. Operatorzy muszą odpowiednio przygotować infrastrukturę na ogromny, punktowy wzrost przesyłanych danych.Mobilne stacje bazoweOrange dobrze wie, że w nadmorskich kurortach sieć bywa w wakacje mocno przeciążona. Zamiast czekać na spadki transferów, pomarańczowy operator wysłał w teren mobilne stacje bazowe. To specjalne, przenośne konstrukcje. Ich zadaniem jest tymczasowe zwiększenie pojemności sieci w kluczowych miejscach.Firma wytypowała w tym roku osiem bardzo popularnych lokalizacji, gdzie zapotrzebowanie na Internet może być największe. Część z nich to znane wczasowiczom miejscowości na zachodniopomorskim wybrzeżu, ale znalazło się też miejsce dla terenów górskich. Urządzenia są uruchamiane stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

  • Najnowszy
Więcej wiadomości

Wiadomości za dnia

Dziś,
26 Czerwiec 2026

Wiadomości według tematów

Więcej wiadomości