Orange wzmacnia sieć na wakacje. Tłumy na plaży nie zerwą połaczenia
Sezon urlopowy rusza z kopyta. Polacy masowo wyjeżdżają nad morze i w góry, oczekując tam szybkiego dostępu do sieci. Operatorzy muszą odpowiednio przygotować infrastrukturę na ogromny, punktowy wzrost przesyłanych danych.Mobilne stacje bazoweOrange dobrze wie, że w nadmorskich kurortach sieć bywa w wakacje mocno przeciążona. Zamiast czekać na spadki transferów, pomarańczowy operator wysłał w teren mobilne stacje bazowe. To specjalne, przenośne konstrukcje. Ich zadaniem jest tymczasowe zwiększenie pojemności sieci w kluczowych miejscach.Firma wytypowała w tym roku osiem bardzo popularnych lokalizacji, gdzie zapotrzebowanie na Internet może być największe. Część z nich to znane wczasowiczom miejscowości na zachodniopomorskim wybrzeżu, ale znalazło się też miejsce dla terenów górskich. Urządzenia są uruchamiane stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
- Najnowszy
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Czerwiec, 25
-
Wiadomości za dnia
26 Czerwiec 2026